Poskytované služby – prodej pomůcek

REHACENTRUM prodává rehabilitační pomůcky.

Malý míč (Softgym Over)
Použití:
Míček lze využít v rytmické gymnastice, vyrovnávacích, protahovacích, posilovacích a balančních cvičeních (Pilates), relaxaci, koordinaci a koncentraci pohybu, podporuje správné dýchání a lze ho užít pro vodní aerobik a různé vodní hry. Můžete s ním cvičit nejen doma, ale také jej zařadit do lekcí cvičení při posilování a v závěrečném strečinku. Při cvičení s balančními pomůckami, mezi které patří i Softgym Over, dochází k zapojování hlubokého stabilizačního svalového systému – dna pánevního, šíjových svalů, hlubokých ohýbačů krku a hlubokých svalů zádových, které spolu s břišním svalstvem fixují páteř. Při každodenním pohybu namáháme hlavně svaly povrchové a náš hluboký stabilizační svalový systém často není dostatečně zapojován a je málo vyvinutý, nedrží správně páteř a my ji pak často přetěžujeme.
Velikost a barvy:
Průměr míče je 26 cm a je dodáván v žluté, růžové nebo modré barvě.
Cena: 100 Kč

Míčky na míčkování
Použití:
Speciální molitanový míček se využívá pro tzv. metodu míčkování. Tato metoda je oblíbená zvláště u dětí, neboť je vnímána jako chvíle příjemného mazlení zpravidla s jedním z rodičů. Míčky je možno použít pro míčkování při dechových obtížích, stimulaci ochablého svalstva (např. po obrně lícního nervu), při masážích nejen dětí v útlém věku apod.
Velikost a barvy:
Průměr 5 cm nebo 7 cm
Cena:
průměr 5 cm 17 Kč
průměr 7 cm 24 Kč

Masážní míčky (reflexball)
Použití:
Snadno uchopitelný míček s výstupky vhodný pro automasáž, masáže celého těla, stimulaci reflexních zón, terapii rukou a uvolňovací cviky, praktické cvičení k prevenci i mírnění bolesti u plochých nohou.
Velikost a barvy:
Průměr 6 cm nebo 8 cm
Cena:
průměr 6 cm 50 Kč
průměr 8 cm 68 Kč

Brožury ke cvičení na míčích
Cvičíme na velkém míči (P+M Dobešovi) 70,-Kč
Cvičíme s měkkým míčem (P. Dobešová) 65,-Kč